خانه/مقاله/نمادهای جهانی بسته‌ بندی، بخش دوم

نمادهای جهانی بسته‌ بندی، بخش دوم

در مقاله قبل با عنوان “نماد ها و علائم جهانی روی بسته‌ بندی، بخش اول“، ۱۴ مورد از نماد های جهانی بسته‌ بندی به شما همراهان گرامی معرفی گردید. در این مقاله به ادامه معرفی نمادهای جهانی بسته‌ بندی می‌پردازیم و ۱۴ نماد دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد. با شرکت چاپ و بسته بندی سی‌گل‌باربد همراه باشید.

نمادهای زیر را اغلب بر روی بسته‌ بندی محصولات مختلف مشاهده کرده‌اید. هر یک از این نمادها مفهوم خاصی دارند که به سادگی می‌توان معنا و مفهومشان را درک کرد.

١. این نماد غالباً بر روی بسته‌ بندی‌هایی از جنس مقوا نقش می‌بندد و به افراد گوشزد می‌کند که این بسته را در زیر باران یا محیط‌های مرطوب نگهداری نکنند، چرا که در صورت تماس با آب خراب شده و از بین می‌روند.

نماد بسته بندی

 

٢. جام شکسته به ما هشدار می‌دهد که اگر به درستی و با دقت بسته دارای این نماد را جابجا نکنیم و از دستمان بیفتد، محتویات آن به راحتی می‌شکنند و آسیب می‌بینند. به زبان خودمانی؛ احتیاط کنید، شکستنی است!

نماد بسته بندی

 

٣. دستانی جعبه‌ای را نگهداشته و سعی دارند از آن محافظت کنند، نماد دیگریست که به ما می‌گوید، بسته را با دقت و احتیاط جابجا کنید.

نماد بسته بندی

 

۴. این نماد شکل صحیح قرار گرفتن و انبار کردن بسته‌بندی‌ها را نشان می‌دهد. بسته‌ بندی را به گونه قرار دهید که نوک فلش‌ها رو به بالا باشد.

نماد بسته بندی

 

۵. در این نماد تصویر یک دماسنج به چشم می‌خورد و اغلب بر روی بسته‌بندی مواد غذایی و آشامیدنی درج می‌شود. این نماد به زبانی ساده و کاملاً واضح به شما می‌گوید؛ محتویات بسته‌بندی را در دمای بین ١٠ تا ٢٠ درجه سانتیگراد نگه دارید.

نماد بسته بندی

 

۶. گوشی تلفن چسبیده به حرف Q (نخستین حرف کلمه کیفیت) از شما می‌خواهد اگر از کیفیت محتویات این بسته‌ بندی راضی نیستید، با شماره تلفنی تماس بگیرید که معمولاً در کنار این نماد نوشته شده است.

 

٧. نماد رضایتمندی مشتریان. این نماد بر روی بسته‌ بندی برخی از کالاها درج می‌شود تا از رضایتمتدی مشتریان اطمینان حاصل شود و غالباً با چنین عبارتی همراه است؛ ما این کالا را برای آسایش و لذت شما تهیه کرده‌ایم. اگر به هر دلیلی از این محصول راضی نیستید، می‌توانید آن را به همراه بسته‌بندیش به آدرس زیر برگردانید.

نماد رضایتمندی مشتریان

 

٨. نماد گیاهخواران با یک علامت تیک در مرکز آن که نشان می‌دهد محتویات این بسته برای تغذیه گیاهخواران مناسب است.

نماد گیاهخواران

 

٩. یکی دیگر از نمادهای گیاهخواری که به جای علامت تیک، چند برگ گیاه در میان آن خودنمایی می‌کند. محتویات درون چنین بسته‌هایی برای تغذیه گیاهخواران در نظر گرفته شده است.

نماد گیاهخواری

 

١٠. یکی دیگر از نمادهای ” مناسب برای تغذیه گیاهخواران”

 

تغذیه گیاهخواران

١١. این نماد به مصرف‌کنندگان هشدار می‌دهد که این محصول حاوی گندم، گلوتن، سولفیت یا دانه‌های آجیل است یا در کارخانه‌ای تولید شده که با مغز آجیل سر و کار دارند.

 

١٢. نماد ‘بدون گلوتن’ به مصرف‌کنندگان اعلام می‌دارد که محصول پیش رویشان حاوی مشتقات گندم نمی‌باشد. برخی از افراد نسبت به چنین موادی حساسیت نشان می‌دهند، لذا استفاده از نمادهایی از این دست بر روی بسته‌بندی موادغذایی الزامی است.

بدون گلوتن

 

١٣. نماد عناصر سازنده محصول. در کنار این نماد غالباً لیستی از عناصر به کار رفته در ترکیب محصول درج می‌شود. این نماد از یک کاسه و قاشق تشکیل شده‌اند که در پس زمینه‌ای رنگی خودنمایی می‌کنند.

نماد عناصر سازنده محصول

 

١۴. اکولیبل در سال ١٩٩٢ توسط اتحادیه اروپا به تصویب رسید، با این هدف که محصولات و خدمات دوستدار محیط زیست توسعه و ترویج یابد. شرکت‌ها با استفاده از این نماد به مصرف‌کنندگان اعلام می‌دارند، کالا و خدمات عرضه شده توسط این شرکت‌ها هیچ ضرری برای محیط زیست نداشته و این شرکت‌ها حفظ و نگهداری محیط زیست را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. به عنوان مثال شرکتی که ردپای کربن خود (میزان دی اکسید کربنی که آزاد می‌کند) را کاهش دهد می‌توان از نماد اکولیبل بر روی بسته‌ بندی محصولاتش استفاده کند. شرکتی که برای ساخت محصولاتش از مواد بازیافتی یا قابل بازیافت بهره می‌گیرد و فرآیند بازیافت را رواج می‌دهد، می‌تواند این نماد را به کار گیرد.

اکولیبل

 

 

۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۳:۵۰:۰۲ ۱۰ تیر, ۱۳۹۶|۰ نظر

ارسال نظر

۹۱ ۷۴ ۶۹ ۴۴ –۰۲۱
۲۷ ۷۹ ۱۹۶ ۰۹۲۰