خانه/مقاله/بسته بندی محصولات در فصل تابستان و نکاتی که باید به آن توجه کرد

بسته بندی محصولات در فصل تابستان و نکاتی که باید به آن توجه کرد

فرقی نمی‌کند چه نوع کالایی می‌فروشید، باید آسوده خاطر باشید که محصول عزیزتر از جانتان صحیح و سالم به مقصد می‌رسد، اینجاست که مقوله بسته بندی کالا وارد صحنه می‌شود و اهمیت می‌یابد. با شرکت چاپ و بسته بندی سی‌گل باربد همراه باشید تا نکاتی را درباره بسته بندی محصولات در فصل تابستان برایتان بازگو کنیم:

همانطور که در قسمت اول مقاله “افزایش حجم فروش یک کالا با یک بسته بندی بی نظیر” اشاره کردیم‌، بسته بندی می‌تواند نقش بسزایی در پیچیدن نام و آوازه یک برند و فعالیت های تبلیغاتی آن داشته باشد. پس به نظر می‌رسد با مبحث بسیار مهمی طرف هستیم و ارزشش را دارد زمان کافی صرف کرده و تمرکز و توجه بیشتری را به  بسته بندی کالاها اختصاص دهیم.

تابستان از راه رسیده است و زمان مناسبی برای ارزیابی و محک زدن بسته بندی هایی است که برای محصولات خود برگزیده اید، باید ببینید بسته بندی کاهایتان تاب تحمل این شرایط آب و هوایی را دارد، البته نباید از حیث زیبایی ظاهری و چشم نواز بودن چیزی کم داشته باشند.

حواستان به گرما باشد

مهم ترین دل مشغولی شرکت ها برای بسته بندی محصولاتشان در موسم تابستان، گرمای هواست. اگر قرار است کالایتان روزهای متمادی در باربند داغ کامیون جا خوش کند بی آن که هوایی در آن جریان یابد، دمای هوا به طرز وحشتناکی افزایش می‌یابد و می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر روی محصول شما و بسته بندی آن داشته باشد. پس بهتر است در بسته بندی کالای خود چسبی به کار بندید که مرغوب و با کیفیت بوده و در گرما خاصیت چسبندگی خود را از دست ندهد، در غیر این صورت بسته بندی شما نابود می‌شود و چیزی از آن باقی نمی‌ماند. دقت کنید، مقوا یا ماده ای که برای بسته بندی کالای خود انتخاب کرده اید، بتوانند از محصول شما در برابر گرما و آسیب های ناشی از آن محافظت کنند. به عنوان مثال جعبه های ساخته شده از مقوای دوجداره، یک سد حفاظتی بیشتر به بسته بندی محصولتان اضافه می‌کند تا آن را در برابر گرما مصون دارد.

از جادوی یک طراحی در خور تحسین با رنگ و بوی تابستان غافل نشوید

کیفیت بسته بندی نباید تنها دغدغه شما در روزهای گرم تابستان باشد؛ باید در اندیشه یک طراحی منحصر به فرد باشید تا مشتریان را مات و مبهوت کرده و آنها را تشویق کنید تا محصول شما را خریداری کنند نه کالای رقبا را. بهترین کار استفاده از تصاویری است که تداعی گر فصل تابستان در ذهن مشتریانتان است.

می‌توانید در طرح بسته بندی خود یک چتر ساحلی، خورشید یا گل بگنجانید. ایده جالبی خواهد بود اگر اشخاصی که در تصویر بسته بندی محصولتان حضور دارند، لباس هایی با رنگ شاد بر تن کرده باشند. شمار تصاویر عجین شده با فصل تابستان انتهایی ندارد، اما شما باید با طراح خود مشورت کنید و بهترین و مناسب ترین و مرتبط ترین تصویر را برگزینید. فقط افراط و تفریط را کنار بگذارید تا مبادا نام و لوگوی برندتان در میان این تصاویر محو و گم شوند.

به رنگ بندی بسته بندی خود توجه کنید

در فصل بهار غالب بسته بندی ها به رنگ صورتی و آبی (رنگ های پاستلی) است، اما در گرمای تابستان رنگ های زرد و نارنجی و رنگ های روشن باب می‌شود. شما می‌توانید در این فصل  سال از رنگ سفید نهایت استفاده را ببرید؛ یک گزینه ایده آل که وقتی در کنار رنگ های روشن قرار می‌گیرد هارمونی عجیبی برایتان به ارمغان می‌آورد.

از ارتباط کالای خود با فصل تابستان پرده بردارید

تمهیدات لازم را بیندیشید تا مصرف کنندگان با دیدن بسته بندی تابستانی محصولات شما به این نکته پی ببرند که با خرید این کالا تابستان بهتری را پشت سر خواهند گذاشت. یک عبارت یا تصویر هم می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری دهد. به عنوان مثال اگر مواد غذایی می‌فروشید، می‌توانید با چسباندن یک لیبل ساده همچون “یک گزینه ای بی نظیر برای پیک نیک هایتان” مشتریان را وسوسه کنید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید تا هر کالایی را به یک پیشنهاد معرکه برای فصل تابستان تبدیل کنید. پس زمانش رسیده تا کمی فکر کنید تا شاید ایده ای به ذهنتان خطور کند.

نکات کلی و عمومی مربوط به بسته بندی را از قلم نیندازید

نباید به بهانه آن که در اندیشه ایده هایی جدید برای طراحی بسته بندی تابستانی محصولات خود هستید، چشمتان را بر روی سایر باید و نباید های مبحث بسته بندی محصولات ببندید. مهم نیست در کدام فصل از سال به سر می‌بریم، بسته بندی کالایتان باید خصوصیات زیر را داشته باشد؛

  • طراحی بسته بندی باید واضح و شفاف باشد و به صراحت مبین کاربرد کالای شما باشد.
  • به راحتی بتوان آن را باز کرد.
  • نشان دهد محصول درون آن چه شکل و شمایلی دارد.
  • بسته بندی باید از محصول شما در برابر آسیب های محیطی حفاظت کند.
  • از دیدگاه خریداران احتمالی زیبا و چشم نواز باشد و نظر آنها را جلب کند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ ۸:۲۲:۱۹ ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶|۰ نظر

ارسال نظر

۹۱ ۷۴ ۶۹ ۴۴ –۰۲۱
۲۷ ۷۹ ۱۹۶ ۰۹۲۰