خانه/مقاله/افزایش حجم فروش کالا با نوع بسته بندی، بخش دوم

افزایش حجم فروش کالا با نوع بسته بندی، بخش دوم

مصرف کنندگان چه می‌خواهند؟

درست است که مصرف کنندگان در بسیاری از جهات متوجه نمی‌شوند که بسته بندی یک کالا را بر روی آنها چه تأثیراتی دارد اما مواردی هم وجود دارد که مشتریان آگاهانه در جستجوی آنند. پس باید اطمینان یابید که بسته بندی محصولاتتان دارای چنین ویژگی هایی بوده و پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان هستید تا بتوانید از این طریق میزان فروش خود را افزایش دهید.

  • نام و نشان برند شما باید کاملاً واضح و شفاف بر روی بسته بندی کالایتان درج شده باشد تا مشتریان وفادارتان بتوانند راحت و بی دردسر آن را پیدا کنند. باید اطلاعات مربوط به کالا را صریح و روشن بر روی بسته بندی توضیح دهید، اطلاعاتی از قبیل سایز لباس یا ترکیبات به کار رفته در مواد غذایی.
  • برخی بسته بندی ها برای یک کالا حکم سپر بلا یا محفظه ذخیره کننده را دارند. اگر قرار است کالا در داخل این بسته بندی نگاه داشته یا حمل شود، بسته بندی باید با دوام و محکم، کوچک و جمع و جور بوده و استفاده از آن راحت و آسان باشد. این روزها سطح هوشیاری و آگاهی مردم از الزام در پیش گرفتن یک زندگی سالم به درجه ای رسیده که مصرف کنندگان در پی بسته بندی های به اصطلاح “سبز” هستند، بسته بندی هایی که قابل بازیافت باشند یا بتوان آنها را مجدداً مورد استفاده قرار داد. بسته های ساده گرا (مینیمالیست) هم در این زمره قرار می‌گیرند چرا که مواد کمتری مصرف می‌کنند.
  • در هر دسته و گروهی از محصولات شاهد کالاهای بسیار متنوع و فروانی هستیم که مصرف کنندگان را در خود احاطه کرده اند، بنابراین می‌توان با یک ایده بکر و جدید کاری کرد که یک کالا در میان هم نوعان خود همچون نگینی بدرخشد و خودنمایی کند. بهترین راه این است که به جای دنبال کردن طرح های کلیشه ای و تکراری یک بسته بندی زیبا، جذاب، منحصر به فرد و بی نظیر ارائه دهیم که نگاه ها را به سوی خود می‌کشاند. اما احتیاط کنید، ممکن است یک بسته بندی بیش از حد عجیب و غیر متعارف مشتریان را فراری دهد و توی ذوقشان بزند.

نمونه هایی از بسته بندی های زیبا و قابل تمجید

اگر می‌خواهید بدانید یک بسته بندی فوق العاده خوب و حرفه ای چه ظاهری دارد و چه حسی را به بیننده منتقل می‌کند، می‌توانید به سراغ برندهای موفق و خوش آوازه رفته و بسته بندی محصولاتشان را به دقت از نظر بگذرانید. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به دو برند معروف و خوشنام که وقتی پای بسته بندی محصولات به میان است، حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

بسته بندی محصولات کوکاکولا

می‌توان کوکاکولا را پدر طراحی بسته بندی های معرکه و تحسین برانگیز دانست با لوگویی که سالیان سال است به چشم جهانیان آشناست. البته کوکاکولا به هیچ وجه با ایده های نوین طراحی بسته بندی بیگانه نبوده و بهترین و جدیدترین نوآوری ها را با استراتژی های قدیمی و کلاسیک در هم آمیخته تا همگان را به تحسین وادارد. به عنوان مثال بر روی بطری های جدید کوکالا نام های مختلفی نقش بسته است.

بسته بندی محصولات اپل

اپل هرگونه ناخالصی و زوائدی را از روی بسته بندی هایش زدوده تا به معنای واقعی کلام از محصولات خود حمایت کند، فلسفه شرکت در داشتن طرحی ساده، بی آلایش، زیبا و چشمگیر در جعبه هایی که کامپیوترها، تبلت ها و گوشی های هوشمند اپل را در دل خود جا داده اند، کاملاً مشهود و ملموس است.

این بسته بندی ها همواره کیفیت برتر و درخور ستایش محصولات اپل را به رخ می‌کشند و هیچ تصویر یا اطلاعاتی که حواس ببینده را پرت کند، بر روی این بسته بندی ها دیده نمی‌شود، فقط تصویر کالایی را مشاهده می‌‌کنید که درون بسته جا خوش کرده و مصرف کننده بی صبرانه مشتاق است تا بسته بندی  را باز کرده و شروع به استفاده از محصول جدید و محبوبش کند.

داستان بسته بندی هایی که توانسته اند قله های موفقیت را فتح کنند، کم نیست، داستان هایی که به دست ابر شرکت ها و شرکت های نوپایی رقم خورده که شروعی طوفانی داشته اند. یک بسته بندی موفق همواره برای مصرف کنندگان جذاب و قابل احترام است و این نوید را به آنها می‌دهد که کالای درون بسته بندی تجربه ای بی نظیر را به آنها هدیه خواهد داد.

۱۳۹۶/۷/۲۳ ۱۴:۱۹:۲۹ ۴ شهریور, ۱۳۹۶|۰ نظر

ارسال نظر

۹۱ ۷۴ ۶۹ ۴۴ –۰۲۱
۲۷ ۷۹ ۱۹۶ ۰۹۲۰