خانه/مقاله/افزایش حجم فروش یک کالا با یک بسته بندی بی نظیر، بخش اول

افزایش حجم فروش یک کالا با یک بسته بندی بی نظیر، بخش اول

اگر از عامه مردم در مورد بازاریابی بپرسید، بادی در غبغب انداخته با اطمینان پاسخ می‌دهند که بازاریابی در تبلیغات رادیو، تلویزیون، مجله و اینترنت خلاصه می‌شود. اما بازاریاب های درونگرا خوب می‌دانند که تمام ماجرا این نیست. در واقع بازاریابی تمامی فعالیت هایی را در بر می‌گیرد که به فروش کالا یا خدمات منتهی می‌شود و در این میان بخش هایی وجود دارد که اغلب مردم حتی به فکرشان هم خطور نمی‌کند، همچون بسته بندی زیبا و جذابی که کالایی را در دل خود جای داده است. با شرکت چاپ و بسته بندی سی‌گل باربد همراه باشید تا از اهمیت بسته بندی در افزایش حجم فروش برایتان مطالبی را عنوان کنیم:

بسته بندی یکی از عناصر حیاتی بازاریابی قلمداد می‌شود. در حقیقت آخرین تبلیغاتی است که فرد در حین جستجوی کالا در قفسه های فروشگاه مشاهده می‌کند و می‌تواند تصمیم گیری او برای خرید محصول شما را تحت الشعاع قرار دهد. یک بسته بندی تأثیرگذار و زیبا می‌تواند در دل مشتریان جا باز کرده و آنها را وسوسه کند تا کالای شما را خریداری کنند. با این اوصاف بازاریاب ها و رؤسای شرکت می‌بایست قدرت یک بسته بندی موفق را درک کرده و از آن در راستای افزایش حجم فروش خود بهره بگیرند. در مقاله قبل به شما گفتیم که “اگر از بسته بندی محصولات خود راضی نیستید” چه نکاتی رو مورد نوجه قرار دهید و چه کاری انجام دهید …

بسته بندی کالا چیست؟

به زبان ساده می‌توان بسته بندی کالا را این گونه تعریف کرد؛ قرار دادن کالا درون بسته پیش از آن که به فروش رسد. برخی از کالاها همچون مواد غذایی به نوع خاصی از بسته بندی نیاز دارند تا سالم مانده و آسیبی نبینند.

بسیاری شرکت ها می‌کوشند تا از طریق بسته بندی پیام خود را به مصرف کنندگان برسانند. اما اگر بخواهیم عمیق تر به قضیه بنگریم، بسته بندی کالا تمامی مراحل طراحی، تولید و استفاده از بسته بندی برای قرار دادن کالا در آن  و به فروش رساندن محصول را شامل می‌شود. وقتی از این بُعد به موضوع نگاه می‌کنیم، بهتر می‌توانیم اهمیت و تأثیر بسته بندی را در فعالیت های بازاریابی درک کنیم.

چرا بسته بندی می‌تواند بر روی رفتار خرید تأثیرگذار باشد؟

حتی افراد کاملاً منطقی و خردگرا هم در حین خرید کمی احساسی رفتار می‌کنند. بسیاری از مردم خودشان هم خبر ندارند که احساسات تا چه اندازه در خریدهایشان مؤثر بوده و نقش دارد، مخصوصاً زمانی که پای خریدهای ناگهانی و بدون برنامه ریزی قبلی به میان است. اما طراحان بسته بندی به خوبی از این امر آگاهند و تلاش های خود را با توجه به احساساتی بودن تصمیم هایی جهت دهی می‌کنند که به خرید یک کالا منتهی می‌شوند تا در نهایت کوشش هایشان به ثمر رسد.

تحقیقات متعددی در خصوص تأثیر بسته بندی بر رفتار خرید و بر انگیخته شدن احساسات مثبت و منفی در افراد صورت گرفته اند. به عنوان مثال مجله Pyscology & Marketing  در اکتبر ٢٠١٣ مقاله ای در همین خصوص منتشر کرد. در این تحقیق، پژوهشگران از دستگاه fMRI فعل و انفعالات مغزی افراد مورد مطالعه را در هنگام مشاهده انواع و اقسام بسته بندی اندازه گرفتند. نتایج نشان می‌دهد وقتی فرد یک بسته بندی زیبا و جذاب می‌بینند، فعالیت های مغزیش بیشتر از زمانی خواهد بود که در مجاور یک بسته بندی معمولی قرار می‌گیرند.

بسته بندی های چشم نواز فعالیت بخش هایی از مغز را افزایش می‌دهند که مسئول پاداش دادن به فرد هستند، در نقطه مقابل بسته بندی های زشت و کریه قرار دارند که بخش هایی از مغز را به فعالیت وا می‌دارند که مسئول بر انگیخته شدن احساسات منفی در فرد هستند. پس می‌توان با اطمینان گفت بسته بندی یک محصول تأثیر بسزایی در حس ما نسبت به یک کالا خواهد داشت و تصمیم ما برای خرید یا نادیده گرفتن آن کالا را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

 

۱۳۹۶/۵/۱۵ ۹:۰۶:۳۴ ۱۴ مرداد, ۱۳۹۶|۰ نظر

ارسال نظر

۹۱ ۷۴ ۶۹ ۴۴ –۰۲۱
۲۷ ۷۹ ۱۹۶ ۰۹۲۰